Arhitektuur on põhjamaiselt karge ning sirgjooneline, mida täiendab kerge lõunamerelik mõõde.  Hoone koosneb kahest üksteise peale risti paigaldatud mahust.  Hoone teise korruse väljaulatuvad osad lisavad majale mängulisust ja muudavad fassaadid põnevaks ning pingestatuks. Põhimahuga liituvad autovarjualune, magamis- külalistoablokk/ ning kaetud suveköök.

Hoone põhiplaani iseloomustab vabaplaneering- katuslaeni avatud  elutuba, köök ja söögituba moodustavad terviku. Samuti paiknevad seal garderoobiga esik, pesuhooldus  ja tehniline ruum ning WC.  Köögist ja söögitoast  pääseb  mõnusa  katusealusele terrassile, mida on võimalik soovi korral kinni ehitada saunablokiks.  Galerii kaudu saab esimese korruse magamistoablokki, mis vajadusel võiks toimida külalisteruumi või ka eraldiseisva kabineti/tööruumina. Hoone sissepääsu vahetusse lähedusse jääb varjualune kahele autole, mida saab tellija soovi korral teha ka kinniseks garaažiks. Teise korruse halli ümbritsevad kaks  rõdudega magamistuba, mille juurde kuuluvad vannitoad.

NIKOLAI VOLKOV

Haridus

Arhitektuurialase kõrghariduse omandas ta Tallinna Kõrgem Tehnika Kooli rakendusarhitektuuri osakonnas aastatel 1995-1999.
2002. aastal kaitses Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri osakonnas  arhitektuurimagistri kraadi.

Töökogemus

1997-2005 Laan&Remi Arhitektibüroo OÜ
2005-2012 Töötas juhtivarhitektina Alarma arhitektuuribüroos
Alates 2012 töötab juhtivarhitektina/osanik arhitektuuribüroos ARH PLUSS OÜ

Suure osa Nikolai Volkovi loomingust  moodustavad erinevad eramud ja kortermajad Eestis ja Venemaal. Neid iseloomustab  keskkonnatunnetus, lihtne funktsionalistlik laad, mis arvestab  asukoha spetsiifikat ning ei püüa materjali kasutusega end silmatorkavaks teha. Lisaks on Nikolai Volkov projekteerinud  mitmeid ühiskondlike hooneid ( bürood, äri- ja tootmishooned). Nikolai Volkov on edu saavutanud mitmel arhitektuurivõistlusel.

Nikolai Volkov

Nikolai Volkov