Majal on tiivad!
Puidust linnu idee on kanda edasi palkarhitektuuri pikaajalisi traditsioone ning samas pakkuda kaasaega sobituv ning tänapäeva inimeste vajadustele vastav mõnus elamispind. Sidudes traditsioonid kaasaegse arhitektuurikeelega sobitub ta korraga väga paljudesse erinevatesse keskondadesse – nii traditsioonilistesse kui modernsetesse.

Puidust lind  baseerub ühikul mille külgede mõõtmed on 3×5.4m. See annab mitmeid erinevaid võimalusi kuidas hoone mahtu, korruseid või ruumiprogrammi vastavalt vajadustele „sättida“ ilma, et üldidee kahjustuks.

Joel Koppeli maja

Kavandatav hoone sobib 4–6-liikmelisele perekonnale. Maja on jagatud kolmeks tsooniks: paremas tiivas asuvad magamistoad ja vasakul abiruumid ning keskel paikneb avar elutuba koos köögi ja söögitoaga.

Elutuba on hoone süda. Kõrged laed ja suured klaasaknad loovad õhulise tunde ning pakuvad kauni ümbruse puhul hingematvaid vaateid. Elutuba on võimalik avada privaatsele terrassile, mida kaitseb kahest küljest hoone. Toa lagi voolab sujuvalt räästani, mis murrab veelgi piire sise- ja välisruumi vahel. Elutoa keskel asuv avatud kamin jagab ruumi eri tsoonideks ja loob hubase kodutunde.

Parim lahendus oleks see, kui pöörata maja pikim külg lõuna või põhja poole. Suviti kaitseb eenduv katus elutuba otsese ja üleliigse päiksevalguse eest, samas talviti annab päike suurte akende kaudu passiivselt energiat.

Nii sees kui ka väljas on kasutatud looduslikke ja väärikaid materjale, nagu palgid, liimpuit, kivi ning teras.

Maja üldpindala on 291 m2 ja kasulik pindala 246 m2.

Arhitekt Joel Kopli on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuri eriala ning Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala. Ta on üks kolmest arhitektist (koos Koit Ojaliiva ja Juhan Rohtlaga), keda tuntakse KUU arhitektidena.

KUU on Eestis saanud kasvava tähelepanu osaliseks edukate esitustega mitmel arhitektuurikonkursil. KUU projektid hõlmavad kõike: alates väikestest ajutistest installatsioonidest kuni eri tüüpi ja eri mahuga hoonete ning linna planeerimiseni. Praegu on KUU töödest kõige tähtsamad ja laiemat rahvusvahelist tähelepanu saanud Hollandis Venlos toimunud näituse „Floriade 2012” Eesti paviljon Koda, Paldiski kommunismiohvrite memoriaali konkursi võidukavand ja Riia Marriotti hotelli arhitektuuriprojekt.

Lisateavet leiate lehelt www.kuuarhitektid.ee.

arhitekt Joel Kopli

The house has got wings!