Kodu on kõigile soe ja turvaline paik, kus puitmaterjali kohalolek tagab igapäevase hea tunde ja rahu. Puit on väga sümpaatne ja soe materjal.

Seda maja projekteerides mõtlesin tavalisest suuremale krundile.

Maja tänavapoolsest välisuksest algab koridor nagu pikk tänav, mille päikesepoolses servas asuvad eluruumid ja varjulisemal küljel tehnilised ja abiruumid. Varjupoolseid ruumimahte võib juurde lisada või põrandapinda suurendada vastavalt hoone omaniku vajadustele.

Tänav – koridor suubub väljakule ehk elutuppa kuhu on avatud ka kergelt tsoneeritud köök – söögituba.

Köögi ja magamistubade vahele jääb sauna plokk, mis liitub mõtteliselt üle koridori asuva võimla ruumiga.

Koridori pikkusega saab mängida vastavalt koduomaniku soovile ja vajadusele. Koridor pikeneb või lüheneb vastavalt soovitud tubade arvule ja põrandapinna suurusele. Elutoa ja köögi suurus on samuti reguleeritavad: maja pikeneb või lüheneb.

Ühekordse hoone plaanilahendusele trepikäigu lisamisega koridori serva saab majale peale osalise teise korruse magamistubade, rõdu ja katusterrassiga. Teise korruse mahu suurust saab muuta vastavalt vajaliku põrandapinna suurusele ja omaniku lähteülesandele.

Päikesepoolsed magamistoad, saun, köök ja elutuba avanevad terrassidele. Terrassid, katusega ja ilma on selle maja head kaaslased.

Terrasside kujundus väikevormide ja mööbliga saab tuge krundi haljastuselt. Puud, põõsad ja roht-taimed liituvad terrassiga ning võivad istutuskastides tulla terrassi põrandale hoone välisseinani välja. Terrassile kavandatud basseini kuju ja mõõte saab muuta vastavalt majaomaniku soovile ja basseini tehnoloogiale.

Elutoa kaminataguse välisseina teisel pool asub katusealune terrassipind õuekaminaga.

Palkelamu tumehalli värvi sileplekiga kaetud katus on põhimahus ühepoolse kaldega. Kalde kõrgem serv on vormistatud parapetiga ja madalam serv räästana lahtiste sarikatega.

Parapeti serv ja osaline välisseina pind akende kohal  on viimistletud puitlattidega samas rütmis nagu võreseinad ja rõdude piirded.

Palkseinale omased ristnurgad on lõigatud tagasi ja kaetud laia kattelauaga. Avatäidete ümber olevad piirdelauad on samuti laiad ja paksud prussid.

Hoone tehnilised ruumid ja auto varikatused varjupoolsemas koridori küljes on viimistletud väljast kivivoodriga.

Fassaadide grafiit-halli puidu kõrvale sobib hästi must tellis musta vuugiga.

Akende klaas on halli tooniga ja raam grafiit-hall.

Elamu välisuks on halli tooni klaasiga ja pika torukäepidemega.

Välistrepil maja peaukse ees on viimistluseks graniitkivi põletatud pinnaga.

Hoone esine betoonkivist sillutis on tehtud nelinursest kivist hallist ja mustast vaheldumisi triipu laotuna.

Signe Olop

Signe Olop