Esmapilgul traditsioonilise väljanägemisega palkmaja paistab silma uuenduslikuna  ebatavalise klaasfassaadi kasutamisega, mis võimaldab antud tüüpi elamuid sobitada ka linnakeskkonda. Hoone fassaadid on liigendatud, millele lisavad mängulisust  terrassid ning rõdud. Vaba planeering, avarad ruumid, suured klaaspinnad põrandast laeni täidavad ruumi  õhu ja valgusega. Esimesele korrusele on kavandatud  eramu jaoks traditsiooniliste funktsioonidega ruumid. Elutuba moodustab hoone tuumiku , eraldatud köök-söögituba, kust pääseb kaetud terrassile. Hallist paremale jääb tehniline ruum ja saunablokk, mille kaudu on omakorda võimalik õue pääseda. Auto jaoks on ettenähtud varjualune. Teisel korrusel on elamu privaatsem tsoon, kus keskmeks hall, mille kaudu pääseb kolme magamistuppa ja kabineti. Igal magamistoal on oma duširuum, garderoob ja rõdu.

NIKOLAI VOLKOV

Haridus

Arhitektuurialase kõrghariduse omandas ta Tallinna Kõrgem Tehnika Kooli rakendusarhitektuuri osakonnas aastatel 1995-1999.
2002. aastal kaitses Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri osakonnas  arhitektuurimagistri kraadi.

Töökogemus

1997-2005 Laan&Remi Arhitektibüroo OÜ
2005-2012 Töötas juhtivarhitektina Alarma arhitektuuribüroos
Alates 2012 töötab juhtivarhitektina/osanik arhitektuuribüroos ARH PLUSS OÜ

Suure osa Nikolai Volkovi loomingust  moodustavad erinevad eramud ja kortermajad Eestis ja Venemaal. Neid iseloomustab  keskkonnatunnetus, lihtne funktsionalistlik laad, mis arvestab  asukoha spetsiifikat ning ei püüa materjali kasutusega end silmatorkavaks teha. Lisaks on Nikolai Volkov projekteerinud  mitmeid ühiskondlike hooneid ( bürood, äri- ja tootmishooned). Nikolai Volkov on edu saavutanud mitmel arhitektuurivõistlusel.

Nikolai Volkov

Nikolai Volkov