Hoone vorm tekib kauni vaate maksimaalses avamises kõikidele peamistele hoonesisestele funktsioonidele. Selle võimaldamiseks on vaatepoolne fassaadipikkus venitatud pikemaks ning vastaspoole oma lühemaks. Samuti on vaatepoolne külg planeeritud kahekordsena, et ka kõikidel teise korruse tubadel oleks hea vaade.

Esimese korruse maht astub hoone perimeetrist sissepoole tekitades katusealuse terrassi terve vaatepoolse fassaadi pikkuses. Elutoa ning söögitoa terrassi osa laieneb veelgi võimaldades avaramaid ruumikasutusi näiteks söögilaua jaoks. Söögituba, elutuba ja saun avanevad otse kaetud terrassile mille tulemusel tekib igale nimetatud funktsioonile oma terrassitsoon just talle sobivate tegevustega.

Ideaalis võiks hoone olla paigutatud arvestamaks päikese päevast liikumist – köök paikneks hommikupäikeses, elutuba koos saunaga lõuna- ja õhtupäikeses. Magamistubade paiknemine pigem õhtupäikeses võimaldab rahulikku und hommikutundidel ning päikeseloojanguga uinumist õhtutundidel.

Arhitekt Joel Kopli on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuri eriala ning Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala. Ta on üks kolmest arhitektist (koos Koit Ojaliiva ja Juhan Rohtlaga), keda tuntakse KUU arhitektidena.

KUU on Eestis saanud kasvava tähelepanu osaliseks edukate esitustega mitmel arhitektuurikonkursil. KUU projektid hõlmavad kõike: alates väikestest ajutistest installatsioonidest kuni eri tüüpi ja eri mahuga hoonete ning linna planeerimiseni. Praegu on KUU töödest kõige tähtsamad ja laiemat rahvusvahelist tähelepanu saanud Hollandis Venlos toimunud näituse „Floriade 2012” Eesti paviljon Koda, Paldiski kommunismiohvrite memoriaali konkursi võidukavand ja Riia Marriotti hotelli arhitektuuriprojekt.

Lisateavet leiate lehelt www.kuuarhitektid.ee.

arhitekt Joel Kopli